Strachy na lachy – zobacz nasze haloweenowe propozycje

wpis w: Różne | 0

Zbliża się nasza ulubiona pora roku. Pełna strachów, tajemnic i magii. I niesamowitych eksperymentów naukowych, które o tej porze roku są najbardziej spektakularne! Czas, który dzieciaki uwielbiają, a rodzice mają często mieszane uczucia.

Jest to też ważny czas dla nas, bo to właśnie z okazji Halloween 2015 odbyły się pierwsze warsztaty pod marką Kloclegowni!

Koniec października jest w wielu kulturach czasem myślenia o zaświatach. My Słowianie również od dziada, pradziada praktykowaliśmy obrządki z tym związane. Dla nas jest to najlepszy czas, żeby opowiedzieć dzieciakom nowe opowieści straszliwie naukowe.

W tym roku bawimy się z Wami aż 2 dni!


Straszliwe Koło Fortuny
–  sobota, 28 października 2023

Tego dnia pójdzie w ruch koło fortuny, na który znajdą się najbardziej tajemnicze i najbardziej zadziwiające pomysły na eksperymenty, naukowe twory DIY i inżynierskie wyzwania.

O 14:30 będzie czekała wersja dla maluszków 2 – 5 letnich, natomiast ze starszakami widzimy się o 17:30

Zmory, strzygi i południce, czyli słowiańskie strachy – wtorek, 31 października 2023, godz. 17:30

Zamiast chodzenia po sąsiadach, zapraszamy dzieciaki na naukową opowieść o tym, w co wierzyli nasi słowiańscy przodkowie. Dowiemy się, o jakich stworach szeptali przy ogniu i wytłumaczymy sobie za pomocą nauki różne zjawiska, które im wydawały się “nie z tego świata”. Oczywiście nie obejdzie się bez słodkich smakołyków, bo Słowianie znani byli z przekupywania gości z zaświatów dobrym jedzonkiem.

Zapisz dziecko
Straszliwe Koło Fortuny

28 października 2023
14:30 dzieci 2 – 5 lat (z max. 1 opiekunem)
17:30 dzieci 6 – 13 lat

Strzygi, zmory i południce – słowiańskie strachy

31 października 2023

17:30 dzieci 6 – 13 lat

Cena: 70 zł (rodzeństwo po 60 zł/osobę)

Czas trwania: 120 minut

Każde dziecko, które weźmie udział w warsztatach 28 X o godz. 17:30, będzie uprawnione do tańszego biletu wstępu na warsztat 31 X. Opłata za drugi warsztat wyniesie 50 zł.
Zapisz dziecko
Rodzicu!
Nasze zajęcia dla dzieci  to zestaw aktywności sensorycznych, eksperymentów naukowych, zabaw logiczno – matematycznych z klockami LEGO i ruchowych. Bądźcie gotowi na to, że podczas naszego spotkania możecie się pobrudzić lub pomoczyć. Jeżeli nie lubicie chodzić na boso, weźcie ze sobą buty na zmianę. Aby wziąć udział w naszych zajęciach koniecznie zapisz się przez formularz.

 

Halloween w Głogowie