Zabierz swoich uczniów na wycieczkę do Głogowa

wpis w: Różne | 0

Koniec roku szkolnego coraz bliżej, a na dworze  coraz cieplej. To znak, że czas opuścić mury szkoły i wybrać się ze swoimi uczniami na wycieczkę. Nauczycielu, szukasz nowego celu podróży dla swojej klasy? Koniecznie czytaj dalej!

A może do Głogowa?

Nasze miasto to nie tylko możliwość spaceru po jednym z najstarszych miast na Dolnym Śląsku. My również polecamy Wam nowoczesne atrakcje, które sprawią, że będziecie chcieli jeszcze do nas wrócić. No to zaczynamy wycieczkę.

Naukowe szaleństwo w Kloclegowni

Dobre rozpoczęcie wycieczki gwarantuje grupie wyśmienity humor do końca dnia. Z tego powodu koniecznie musicie odwiedzić Kloclegownię i wziąć udział w naszych naukowych warsztatach z klockami LEGO. To właśnie tutaj Wasi uczniowie będą mogli:

przetestować 4 żywioły

zrobić tajemnicze eksperymenty z suchym lodem

stworzyć różnego rodzaju gluty, używając metody naukowej

poznać tajniki kuchni molekularnej oraz sposoby tworzenia kosmetyków

wspólnie z nami wynaleźć sposoby na ochronę Ziemi

zobaczyć, jak pracują policyjni detektywi

stać się na chwilę archeologami, którzy poszukują kości dinozaurów

odkryć naukowe tajemnice baniek mydlanych

sprawdzić, jak gadać z komputerami, żeby one nas zrozumiały.

Nie zapomnijcie tylko zarezerwować miejsca dla swojej klasy. Bez tego nie będziecie mieli możliwości spotkać się z naszą naukową ekipą. Sprawdź naszą ofertę dla szkół lub skontaktuj się z nami, aby otrzymać opis poszczególnych warsztatów.

  Historyczny spacer po Starym Mieście

Mamy to szczęście, że znajdujemy się na granicy Starego Miasta. Z naszych okien widać rekonstrukcje średniowiecznych murów obronnych, które otaczały Głogów i wyznaczały jego granice. Dzięki temu prosto z naszych zajęć możecie wybrać się na odkrywanie dolnośląskiej historii. Możecie skorzystać z wyznaczonej trasy turystycznej, która oznaczona jest za pomocą tablic informacyjnych i makiet. Warto również skontaktować się z Centrum Informacji Turystycznej i poprosić o przygotowanie dla Was wycieczki z przewodnikiem, na której odkryjecie tajemnice Głogowa, które nie są dostępne dla indywidualnego turysty. Na takim spacerze:

będziecie mogli wspiąć się aż na 3 wieże i zobaczyć Głogów z góry

sprawdzić, jak wyglądało życie żołnierzy w koszarach

posłuchać historii o średniowiecznych kupcach i zobaczyć na własne oczy, jak wyglądał ich dzień pracy

odpocząć na placu zabaw zlokalizowanym w Fosie (z przewodnikiem uda Wam się również zobaczyć podziemnne sekrety naszego miasta)

popłynąć na wycieczkę po Odrze

zaliczyć lekcję muzealną w Zamku Książąt Głogowskich

   Czas na obiad

Wystarczy przejść przez ulicę, żeby znaleźć się w Mc Donald’s. Gdybyście szukali jednak bardziej tradycyjnego jedzenia, warto skorzystać z lokali gastronomicznych, znajdujących się na Starym Mieście. Możemy pomóc Wam w zarezerwowaniu miejsca na obiad dla Waszej grupy.

  Trochę rozrywki

Dzieciaki po obiedzie zregenerowały siły? Warto zabrać je przed powrotem do parku linowego. Będzie okazja do powspinania się. Możecie skorzystać z bezpłatnej trasy. Gdy Wasi uczniowie mają przynajmniej 140 cm wzrostu, będą mieli okazję do wejścia trochę wyżej (opcja płatna). Nie obędzie się bez krótkiego przeszkolenia wspinaczkowego.

Uff… To będzie dzień pełen wrażeń. Potrzebujecie pomocy w organizacji? Koniecznie zadzwońcie do nas! Chętnie Wam pomożemy.